СветСвет.Слајдер

Спречен обид за убиство на претседателот на Мадагаскар

Обвинителството на Мадагаскар објави дека е спречен обид за атентат врз претседателот на Републиката, Андри Раоџелина, а уапсени се повеќе „странски и домашни“ лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close