0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Спречен обид за криумчарење мигранти, приведен гостиварец

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера бил приведен гостиварецот Н. А (35), бидејќи во неговото возило биле пронајдени четири лица мигранти, турски државјани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close