Дописници МКДОпштински вести

Спортската сала „Македонија“ во Ростуше се затвора на неодредено време а во ООУ„Хајан Селмани“ наставата целосно онлајн

Кризниот штаб за превенција и заштита од Ковид-19 при општина Маврово и Ростуше,со кој раководи градоначалникот Медат Куртовски, на денешниот координативен состанок ја разгледа актуелната состојба со Ковид-19 и почитувањето на мерките за заштита.

Back to top button
Close
Close