Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Спорот на ЕУ и Колумбија за замрзнатиот помфрит пред Светската трговска организација

Европската Комисија по бројните обиди да го реши спорот на билатерално ниво, денеска официјално отвора процедура пред Светската трговска организација (СТО) против Колумбија поради замрзнатиот помфрит од Белгија, Германија и Холандија

Back to top button
Close
Close