СветСвет.Портал

Спорни 300.000 објави на Твитер во врска со американските избори

За време на политичката кампања за претседателските избори во САД, социјалната мрежа Твитер настојуваше да го намали бројот на објави за кои смета дека ги доведуваат луѓето во заблуда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close