Политички партии

Според Мицкоски „Економист“ потврдил дека Владата на Заев направила хибриден режим управуван од мафија

Економист вели дека Македонија е хибриден режим и убедливо закована на дното, рече денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close