БалканБалкан.Портал

Според истражувањето на Галуп Интернешнл, 48 отсто од Бугарите не би сакале да се вакцинираат, додека 27 отсто би сакале да се вакцинираат

Анкетата е спроведена помеѓу 4 и 12 февруари кај 1.011 возрасни граѓани во Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close