Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Според ипломати, ЕУ е подготвена за разговори со Лондон и по 1 јануари

Европската унија е подготвена да преговара со Велика Британија и по крајот на преодниот рок на крајот на годината, изјавија дипломатски извори за западни медиуми, откако европскиот преговарач Мишел Барние ги информираше претставниците на блокот за преговорите со Лондон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close