Општество

Според Ангел Димитров, македонско-бугарската Историска комисија не постигнала напредок

Бугарскиот копретседател на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу  Северна Македонија и Бугарија, Ангел Димитров смета дека дванаесеттиот состанок на ова тело, што се одржа во онлајн формат вчера и денеска, завршил без напредок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close