0_Спорт.ПорталФудбал

Споменик на Фергусон пред стадионот на Абердин

Легендарниот шкотски фудбалски тренер сер Алекс Фергусон ќе добие споменик пред стадионот „Питодри“ како признание за неговиот успех со екипата на Абердин во текот на 80-те години од минатиот век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close