0_Македонија.ПорталПолитика

СПМ: Да се прекине со попречување на активностите и обврските на СПМ

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) денеска преку соопштение го повика министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, да го препознае СПМ како синдикално здружение основано по закон и меѓународна конвенција и, како што се наведува, да прекине со попречување на активностите и обврските на СПМ како што обврзуваат истите тие акти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close