БалканДописници Свет

Специјалното обвинителство на Бугарија го тужи шефот на бугарските русофили за шпионажа во корист на Русија

Специјалното обвинителство ја објави информацијата, додавајќи дека покренале постапка против „политички лидер со иницијали Н.М., кој се ставил во служба на странска организација“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close