СветСвет.Портал

Спејс Икс утре ќе однесе четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица

Спејс Икс утре ќе однесе четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица (ИСС), втора ваква мисија откако САД ги продолжија летовите кон ИСС и прва во која учествува еден Европеец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close