0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Зголемена е ефикасноста на полицијата, од септември запленети 550 килограми марихуана

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во „Студио 10“ на ТВ24 истакна дека од септември досега биле направени неколку акции и биле пресечени два меѓународни канала за шверцување на марихуана. За кражбата на марихуаната од складиштето во Јосифово, од која потоа беа пронајдени само 300 килограми во Арачиново, рече дека постојат индиции оти дрогата е изнесена надвор и продадена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close