0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Спасовски во посета на местото каде што се случи пожарот во Шуто Оризари

Премиерот Оливер Спасовски попладнево заедно со претставници на институциите, беше во посета на местото каде што се случи пожар во семејна куќа во Шуто Оризари, во која загинаа две малолетни деца.

Скопје, 10 јануари 2020 (МИА) – Премиерот Оливер Спасовски попладнево заедно со претставници на институциите, беше во посета на местото каде што се случи пожар во семејна куќа во Шуто Оризари, во која загинаа две малолетни деца.

Спасовски изрази сочувство до семејството, градоначалникот и граѓаните на Шуто Оризари, за големата трагедија.

– Ќе направиме сѐ што е потребно да обезбедиме првична помош за семејството уште денес, сместување и финансиски средства, а дополнително ќе разговараме за подобрување на инфраструктурата, за во иднина да не ни се случуваат вакви немили настани, напиша на својот фејсбук профил премиерот Спасовски. мс/ев/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close