0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоПолитика

Спасовски во Охрид се сретна со колегите од Косово и Босна и Херцеговина

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој беше домаќин на церемонијата во Охрид по повод свечено усвојување на Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии, на која присуствуваа колеги од земјите од Западен Балкан, засегнати како од предметната област, така и од теми на споделен интерес, ја искористи можноста да реализира две билатерални средби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close