0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Спасовски: Во континуитет работиме на сузбивањето на криумчарењето мигранти

Неодамна откриената група на мигранти не е последна, ниту прва, во континуитет работиме на сузбивањето на криумчарењето мигранти и на трговијата со луѓе, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Back to top button
Close
Close