0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски – Сугарески: Меѓуинституционалната соработка ќе продолжи и понатаму

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари средба со новоназначениот директор на Царинската управа, Горан Сугарески, на која беше потврдена успешноста на соработката на двете институции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close