0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски со хронолошка анализа за бегството на Мијалков, ги повика Судот и ЈО да одговорат на сите прашања

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска најкатегорично ги отфрли шпекулации за какви било договори за бегството на Сашо Мијалков. На прес-конференција информираше дека МВР ги презема сите расположиви мерки за обезбедувањето бегалецот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close