0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Секој кој го загрозува животот и здравјето на граѓаните ќе сноси одговорност

Полицијата презема мерки со факти во секое населено место, во секој град и општина во државата, секаде каде не се почитуваат мерките за заштита од ширење на вирусот Ковид-19. Секој кој го загрозува здравјето и животот на граѓаните, ќе мора да сноси одговорност. Кој сака нека е, од која политичка партија нека, дали е Македонец, Албанец, Турчин, Србин..., рече попладнево министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски одговарајќи на претеничкото прашање на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close