0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Се трага по Груевски, судот да размисли зошто не одредил притвор

Поранешниот премиер Никола Груевски, за кого е издадена национална потерница за отслужување две годишна затворска казна за случајот „Тенк“  вчера бил баран во неговиот дом, а потрагата ќе продолжи на уште неколку локации, се спроведуваат и други мерки, како прегледи на возила, а зајакнато е полициското присуство на излезот од Скопје и на граничните премини.

Back to top button
Close
Close