Дописници МКДОпштински вестиПолитички партии

Спасовски: СДСМ претседателот на партијата ќе го избира на 21 март на непосредни избори

СДСМ и Владата работат за граѓаните, спроведуваат проекти што ќе претставуваат напредок на општеството и основа за иден развој. Со менувањето на општеството, неминовно се налага потребата да се менува и партијата. Согласно визиите, партијата како одговорна реши да прави чекори во насока на демократизација. Со промените на Статутот, како чекор напред кон натамошна демократизација СДСМ претседателот ќе го бира на непосредни избори. Ова денеска од Охрид го истакна Ол

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close