0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски, Османи и Филипче во обиколка на новата операциска сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Претседателот на Владата Оливер Спасовски, денеска ќе ја посети новата операциска сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Скопје, 22 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Владата Оливер Спасовски, денеска ќе ја посети новата операциска сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Спасовски ќе биде придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче, соошти влдината прес-служба. см/са/

 

 

Back to top button
Close
Close