0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Спасовски од Ранковце: Ќе сториме сè да ја спречиме огнената стихија низ целата држава

По заминувањето од Крушево веднаш дојдов во Ранковце кадешто македонската полиција е на терен и помага во гасењето на пожарите, напиша вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук.

Back to top button
Close
Close