0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Спасовски: Ниту еден обид за злоупотреба на службената положба нема да се толерира

Против осум лица вработени во МВР и уште 28 граѓани покренати се кривични пријави во истрагата со фалсификуваните возачки дозволи. За инволвираните полициски службеници ќе следи суспензија и дисциплински постапки. Ниту еден обид за каква било злоупотреба на службената положба нема да биде толериран за кого и да се работи и во која институција и да се работи, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close