0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Нема настан на кој полицијата не постапувала и поднела соодветни пријави за секое групирање

Во однос на тоа дека полицијата постапува селективно при групирања на граѓани во услови на пандемија, Спасовски рече дека нема ниту еден настан на кој полицијата не постапувала и поднела соодветни пријави за секое групирање. За протестот од петокот, рече, има и кривични и прекршочни пријави, а најави дека јавноста ќе биде информирана деновиве.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close