0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Спасовски: Над 15 илјади граѓани не можат да ги подигнат личните карти, заради блокада на Законот во Собранието

Проблемот со издавање на лични карти е од сосема друга природа. До денеска околу 15-ипол илјади граѓани не можат да ги подигнат личните карти, заради тоа што Законот за личните карти е блокиран во Собранието. Ние неколкупати инсистиравме во однос на ова законско решение да се донесе, но истото е блокирано со 1.507 амандамни, рече министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close