0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски на средба со амбасадорката на Србија во С Македонија: Одлична е соработката меѓу двете земји

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска оствари средба со новоназначената амбасадорка на Србија во Северна Македонија  Невена Јовановиќ, на која беше потенцирана одличната соработка меѓу министерствата за внатрешни работи на двете земји, но и генерално меѓу двете држави, посебно во делот на културата и економијата.

Back to top button
Close
Close