0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиПолитика

Спасовски: МВР продолжува со подобрување на условите за работа во полициските станици

Министерството за внатрешни работи продолжува со подобрување на условите за работа во полициските станици со цел поголема мотивација на полициските службеници. Ова во рамки на денешната посета на Берово го истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање за најавената реконструкција на неколку полициски станици во државата.

Back to top button
Close
Close