0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

МВР ги извршува наредбите од Обвинителство и Судот, не можеме да носиме одлуки и постапуваме без нив, вели министерот за внатрешни работи

Министерството за внатрешни работи ги извршува наредбите кои ги добива од Обвинителството или од Судот, ние не можеме ниту да носиме одлуки, ниту да постапуваме без Обвинителство и Судот, изјави денеска на прес-конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close