0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПарламентарни избори 2020ПолитикаПолитички партии

Спасовски: Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.  

Скопје, 28 јуни 2020 (МИА) – Потпретседателот на СДСМ и носител на Коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2 Оливер Спасовски, го повика Христијан Мицкоски јавно да одговори кој точно ја финансира партијата ВМРО-ДПМНЕ и со какви пари.

– Уште колкумина од обвинетите и осудените во предметите на СЈО, покрај Орце Камчев, донирале во ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски ова треба да го каже јавно и ако тој не појде сам да им го каже и на институциите, тие се должни да постапат по допрен глас, изјави Спасовски. аа/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close