0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски-Канглер: Продолжува одличната соработка Словенија

Продолжува одличната соработка со Словенија, меѓу двете МВР, во насока на наша поддршка во борбата против илегалната миграција, но и за нашиот пат кон ЕУ, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот ФБ профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close