0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Им посакуваме успех на Вучиќ и СНС во новиот мандат

Премиерот Оливер Спасовски со објава на Фејсбук и посака успех во новиот мандат на Српската напредна партија (СНС) на српскиот претседател Александар Вучиќ, по вчерашната победа на парламентарните избори во Србија.    

Скопје, 22 јуни 2020 (МИА) – Премиерот Оливер Спасовски со објава на Фејсбук и посака успех во новиот мандат на Српската напредна партија (СНС) на српскиот претседател Александар Вучиќ, по вчерашната победа на парламентарните избори во Србија.

– На изборите одржани во Србија, претседателот Вучиќ и СНС ја добија поддршката од граѓаните. Посакуваме успех во новиот мандат. Во наредниот период, очекуваме досегашната соработка да биде интензивирана и продлабочена во интерес на граѓаните на двете држави, развојот и стабилноста во нашиот регион, и со тоа забрзување на интеграцијата во Европската Унија, наведе Спасовски во пораката на Фејсбук. сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close