0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски и Сугарески во посета на Арачиново

Премиерот Оливер Спасовски и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посетат Општина Арачиново.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – Премиерот Оливер Спасовски и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посетат Општина Арачиново.

Спасовски и Сугарески во придружба на градоначалничката Миликије Халими ќе извршат увид во градежните работи на примарна фекална канализација во Арачиново.са/

Back to top button
Close
Close