0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски и Сугарески на увид на изградбата на канализациска мрежа во ИЗ „Визбегово“

Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска ќе изврши увид во градежните работи на дел од канализациска мрежа во индустриската зона „Визбегово“, Општина Бутел, Скопје.

Скопје, 4 февруари 2020 (МИА) – Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска ќе изврши увид во градежните работи на дел од канализациска мрежа во индустриската зона „Визбегово“, Општина Бутел, Скопје.
Како што соопштија од владината прес-служба, премиерот Спасовски при посетата на индустриската зона ќе биде придружуван од министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и од градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски. вг/са/

Back to top button
Close
Close