0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел.

Скопје, 17 февруари 2020 (МИА) – Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел.

Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, претседателот на Европскиот Парламент Давид Мариа Сасоли, претседателката на Европската Комисија Урсула Фон Дер Лејен, како и комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија Оливер Вархеји. дма/сст/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close