0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Спасовски и Филипче на ГП Табановце во проверка на ситстемот за превенција од коронавирус

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат граничниот премин Табановце.

Скопје, 3 март 2020 (МИА) – Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посетат граничниот премин Табановце.

Целта на посетата, како што информираат од владината прес-служба, е проверка на системот за превенција од коронавирус на граничниот премин. рп/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close