0_Македонија.ПорталПолитика

Спасовски: Државата се грижи за граѓаните

За граѓаните најважно е да почувствуваат дека државата е тука за нив и дека не се оставени сами на себе, дека има кој да се грижи и да даде одговор во вакви едни вонредни ситуации, наведе на неговиот фејсбук-профил министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, осврнувајќи се на вчерашните пожари во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close