0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии“ во Охрид

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска и утре во Охрид е домаќин на Церемонијата за усвојување на Регионален патоказ за борба против корупција и нелегални финансии, кој беше изготвен во рамки на Регионалниот форум што започна во почетокот на оваа недела,  организиран од Канцеларијата на Обединетите нации за дрога и криминал (УНОДЦ), во партнерство со Секретаријатот на Регионалната иницијатива за борба против корупција (РАИ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close