0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиПолитикаХроникаХроника.Портал

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се вмешани и некои полициски службеници, нагласи дека има разни шпекулации и оти полицијата не смее своите одлуки да ги темели на ниво на шпекулации. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close