Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Спасете ги децата“: Во Авганистан убиени или осакатени 26.000 деца

Пет деца секојдневно се убивани или осакатени во Авганистан зафатен со војна во последните 14 години, соопшти организацијата „Спасете ги децата“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close