0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Спасени планинари од Чешка кои се изгубиле на Шар Планина

Регионалниот центар за управување со кризи Тетово денеска во 18:30 часот на повик од чешки планинар на Шар Планина, во реонот на месноста Лешница, организираше акција за спасување на повреден планинар и за пронаоѓање на група од седум планинари од Чешка којашто се изгубила на планината. Целата комуникација, сè до нивното проаоѓање и згрижување на повредениот (со скршеница на рака) се остварувала до 20:25 часот, информира ЦУК.

Back to top button
Close
Close