БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Спасени 32 лица и двајца исчезнати откако потона чамец со мигранти во близина на Лезбос  

Две лица се исчезнати, а 32 се спасени, меѓу кои и три деца, откако потона чамец со бегалци и мигранти во морскиот дел североисточно од грчкиот остров Лезбос, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close