EvropëEvropë.Portal

Spanja pa raste të vdekjes nga Kovid-19 për të dytën ditë me radhë

Për të dytën ditë me radhë, nuk ka raste të vdekjes nga koronavirusi në Spanjë, publikoi sot Ministria e Shëndetësisë në Madrid.

Madrid, 2 qershor 2020 (MIA) – Për të dytën ditë me radhë, nuk ka raste të vdekjes nga koronavirusi në Spanjë, publikoi sot Ministria e Shëndetësisë në Madrid.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nuk ka ndryshuar që nga e diela dhe është 27,127, kumtoi ministria.

Me 27,127 viktima të Kovid-19, Spanja renditet e gjashta në botë për nga numri i vdekjeve.

Numri i të infektuarve të rinj me koronavirus është rritur për 137 në krahasim me dje.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve është 286,718, duke e çuar Spanjën në vendin e katërt në botë sipas numrit të të infektuarve me koronavirus.  ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close