EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Spanja dhe Britania e Madhe kanë arritur marrëveshje parimore për Gjibraltarin

Londra dhe Madridi kanë arritur "marrëveshje parimore" për Gjibraltarin me të cilën do të mundësohet lëvizja e lirë në kufirin midis Spanjës dhe enklavës britanike, deklaroi sot Ministri spanjoll i Punëve të Jashtme, Arança Gonzalez Laja.

Back to top button
Close
Close