0_Магазин.ПорталВидеоЗанимливости

„Спајдермен“ на аудиенција кај папата

Имено, човекот во црвениот тесен мрежест костим седеше во делот за ВИП во публиката во ватиканскиот дворец.

Ватикан, 23 јуни 2021 (МИА) – На јавната аудиенција кај папата Франциск во Ватикан денеска се појави необичен посетител – личност облечена како стрип-јунакот „Спајдермен“.

Имено, човекот-пајак во црвениот тесен мрежест костим седеше во делот за ВИП во публиката во ватиканскиот дворец „Сан Дамасо“. Тој седеше тивко покрај свештеник облечен во црно, што, се чини, не го вознемируваше присуството на живописниот лик со големи бели очи.  си/

Back to top button
Close
Close