ОпштествоСкопје

ЈСП Скопје: Нема повредени патници во сообраќајката кај Шумарски факултет

Нема повредени патници, а причинета е материјална штета во сообраќајната незгода која се случи попладне на автобуската постојка кај Шумарски факултет, помеѓу автобус на ЈСП Скопје и две патнички возила, соопштија вечерва од ЈСП Скопје. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close