Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

„Совршеното дете“ од Лусинда Бери и „Еднаш и тогаш“ од Морис Глицман најчитани книги во библиотеката во Битола 

НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола информира за најчитаните книги кои ги избрале битолчани за време на празниците и зимскиот распуст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close