КултураКултура.Портал

Современа музичка драма „Само глас“ вечерва во МНТ

Во Македонскиот народен театар (МНТ) вечерва на програмата на 42. издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2021 ќе се одигра комуникациска современа музичка драма „Само глас“.

Back to top button
Close
Close