0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Советот за реформи треба да ја потврди методологијата за прочистување на правосудството

Советот за реформи во судството денеска треба да ја потврди методологијата за прочистување на правосудството. Овој поцес, како што најави министерот за правда Бојан Маричиќ на прес-конференцијата по повод 100 дена Влада, е примарен за враќањето на довербата на граѓаните во системот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close